Doktor Jacek badał bioderka u dzieci
Blisko 60 niemowląt z Piotrkowa, Bełchatowa, Tomaszowa Maz., a nawet Łodzi przebadano podczas sobotniego badania USG. Akcję profilaktyczną zorganizował Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta w Piotrkowie.
W czasie badań okazało się, że instynkt rodzicielski w kilku przypadkach nie zawiódł i był to ostatni dzwonek na rozpoznanie nieprawidłowości i umówienie kolejnych wizyt celem dalszego leczenia. Doktor Jacek Piątek specjalista ortopeda i traumatolog, skrupulatnie badał każde dziecko, co zostało dostrzeżone i dobrze odebrane przez rodziców maluszków. Dla odpowiedzialnego rodzica zdrowie dziecka jest najważniejsze, czego dowodem było ogromne zainteresowanie  sobotnimi badaniami. Wkrótce powiatowy szpital, a od 1 lipca Powiatowe Centrum Matki i Dziecka planuje kolejne akcje profilaktyczne, o których na bieżąco będzie informować na stronie internetowej www.pzoz-piotrkow.pl.
Powiatowy szpital - by się rozwijać - wzmacnia kadrę lekarską
Szpital Powiatowy w Piotrkowie Trybunalskim zaprosił do współpracy znakomitych specjalistów z dziedziny położnictwa, ginekologii oraz onkologii ginekologicznej. Jeszcze w czerwcu do kadry specjalistów w PZOZ w Piotrkowie Trybunalskim dołączy prof. dr hab. n. med. Dariusz Samulak, który podobnie jak prof. dr hab.n.med. Przemysław Oszukowski - współpracujący już z piotrkowskim PZOZ, posiada wieloletni staż kliniczny oraz doświadczenie w diagnostyce i terapii onkologicznej. - Te dwie osobistości, a zarazem wspaniali specjaliści, będą prowadzić w naszym szpitalu bezpłatnie porady i konsultacje z szeroko pojętej ginekologii i onkologii - zapowiada dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie, a od 1 lipca Powiatowego Centrum Matki i Dziecka - Eliza Bartkowska.

Należy bowiem pamiętać, że warto systematycznie poddawać się badaniom profilaktycznym. Każde wczesne wykrycie choroby, a zwłaszcza nowotworu, to szansa na całkowite wyleczenie. Wspomniani lekarze, w ramach roboczo nazwanych „profesorskich wtorków”, udzielać będą bezpłatnych porad i konsultacji z zakresu ginekologii i ginekologii onkologicznej. Ma to ścisły związek ze staraniami dyrekcji szpitala o zakontraktowanie i realizację pakietu onkologicznego, z zakresu ginekologii w ramach leczenia szpitalnego. W efekcie pacjentki będą miały możliwość poddania się zabiegom onkologicznym i późniejszej terapii na miejscu, w piotrkowskiej placówce szpitalnej.
– Postawiliśmy przed sobą kolejny bardzo ważny i potrzebny cel – profilaktykę, która będzie bazą do regularnej i świadomej kontroli stanu zdrowia naszych pacjentek – podkreśla dyrektor Bartkowska. - Odpowiednio prowadzona terapia jest kluczowym elementem późniejszego leczenia. Dlatego ważne jest, aby pakiet onkologiczny, o który się staramy, był dostępny dla wszystkich kobiety, korzystających z naszej opieki
Zachęcamy i zapraszamy wszystkie panie, zainteresowane konsultacją lub zdiagnozowaniem swojego stanu zdrowia, do skorzystania z nowej oferty profilaktycznej. Zapisy na wizytę  prowadzi Poradnia „K” przy ul. Roosevelta 3 pod numerem telefonu 44 645-11-52.
Zbadaj bioderka swojego dziecka
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie zaprasza na
bezpłatne profilaktyczne badanie USG stawu biodrowego u dzieci
w wieku od 5 tygodnia do 12 miesiąca życia.
Staw biodrowy każdego człowieka składa się z panewki oraz głowy kości udowej, która w tę panewkę wchodzi. W przypadku noworodków stawy zbudowane są z chrząstki, bardzo podatnej na wszelkie zniekształcenia. Może to doprowadzić do powstania pewnych nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu stawu malucha oraz mieć przykre konsekwencje w przyszłości.
Aby tego uniknąć niezbędna jest więc odpowiednia i wczesna diagnostyka, która może uchronić naszą pociechę przed ortopedycznymi problemami w przyszłości.
Badanie będzie przeprowadzał specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii dr Jacek Piątek
w dniu 16 czerwca w godz. 900-1100,
w Powiatowym Szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Roosevelta 3. Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. 44 645 11 72.

Wszystkich rodziców z dziećmi zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.
Dla zdrowia Naszych Mam
Z okazji Dnia Matki w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie zorganizowano spotkania, które miały ogromne znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia wśród pań.
Wielką niespodzianką jaką przygotowała Eliza Bartkowska dyrektor szpitala i zarazem prezentem z okazji święta mamy, była wizyta z przedstawicielami firmy Mrs. Sporty, którzy świeżo upieczonym mamom wręczali miesięczne vouchery na zajęcia z trenerami, którzy pomogą wrócić im do formy. Zorganizowane zostaną  m.in. warsztaty, aby Panie mogły zmieniać nawyki żywieniowe, które są drogą do zdrowego stylu życia. Firma Mrs. Sporty na dłużej zagości na oddziale noworodkowym. Priorytetem jest dobro matki i dziecka, dlatego pacjentki, wychodząc do domu po porodzie, będą wyposażone we wszystkie niezbędne informacje, ale również będą mogły skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wyrazili gotowość do współpracy w tak ważnym projekcie pod nazwą „Zdrowa mama”.
Zapowiadana wcześniej akcja samokontroli ”W górę biusty - zatrzymajmy co nasze”, w czasie której Panie zdobywały umiejętności badania piersi, odbyła się w towarzystwie Amazonek. To one podzieliły się swoim doświadczeniem, mówiły jak badać piersi, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku lub wykryć ewentualne zagrożenie, jakie niesie za sobą choroba nowotworowa.
Nauka badania piersi, trudne rozmowy, indywidualne konsultacje, to wszystko po to, aby kobiety mogły jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i życiem.
Dyrektor PZOZ Eliza Bartkowska wszystkim Mamom  podziękowała za troskę, trud i okazywaną miłości, życząc wielu lat w zdrowiu, miłości, wielu lat zadowolenia, spełnienia marzeń, sukcesów na polu prywatnym i zawodowym.
Nauka bezpiecznego rodzenia dla przyszłych rodziców
W PZOZ w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. ROOSEVELTA 3, wielu przyszłych rodziców korzysta z darmowej szkoły rodzenia. Zajęcia prowadzi doświadczona położna – oddziałowa oddziału ginekologiczno-położniczego Urszula Kopańska. O tym dlaczego warto wziąć udział w spotkaniach z położną rozmawiamy z panią Karoliną słuchaczką szkoły rodzenia, która niedawno urodziła w piotrkowskim szpitalu pierwsze dziecko. 

Pani Karolino jak trafiła Pani do szkoły rodzenia PZOZ?
Całkiem przypadkowo. Musiałam skorzystać z opieki na oddziale w trakcie ciąży. Byłam trochę zagubiona, ponieważ nie wiedziałam co mnie czeka. Odwiedziła mnie Pani Ula - położna Szpitala,
długo rozmawiałyśmy. Opowiedziała mi o ciąży i porodzie. Wówczas okazało się, że wielu rzeczy jeszcze nie wiedziałam i dlatego postanowiłam chodzić na zajęcia w szkole rodzenia.


Jaki staż posiada Pani jako mama?
Jestem młodą mamą a to moje pierwsze dziecka, dlatego wiedzę na ten temat miałam bardzo ogólną. Pani Ula to wspaniała kobieta, dzięki naszej znajomości poczułam się pewnie. To ona pokazała mi jak ważny jest świadomy poród i odpowiednie przygotowanie do niego.

Rozumiem, że to Pani Ula przygotowała Panią do porodu?
Tak, to odpowiednia kobieta, pełna empatii i ciepła. Muszę przyznać, iż poznałam cały personel, który pracuje na oddziale i jestem pod wrażeniem jaką opieką otoczone są tu młode mamy. Wszystkie panie położne zainteresowane są naszym samopoczuciem, chętnie z nami rozmawiają, odpowiadają szczegółowo na pytania. Nie mogłam wymarzyć sobie innego szpitala na tą okoliczność.

Pielęgniarkom i położnym dziękujemy za ...   
To one szczepią, opatrują, wykonują badania, podają leki, bo istotą pielęgniarstwa jest troska o człowieka w rozmaitych sytuacjach, mających związek ze zdrowiem. Dlatego medycyna kojarzy się nam z leczeniem chorych, a pielęgniarstwo - z opiekowaniem się nimi. W Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie pracuje obecnie blisko 180 osób tzw. białego personelu - pielęgniarek i położnych. Przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, są gotowe nieść pomoc. O ich pełnej poświęcenia opiece nad pacjentami, o wrażliwości i okazywanym współczuciu, pamiętają samorządowcy powiatu piotrkowskiego. Okazją do złożenia życzeń był Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Wicestarosta powiatu Piotr Wojtysiak wraz z Michałem Szymańskim radnym powiatowym, w czasie spotkania z przedstawicielkami tej najliczniejszej grupy pracowników PZOZ, podziękowali za oddanie, z jakim wspierają pacjentów w ich powrocie do zdrowia i życzyli, aby los dawał im stale powody do radości, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.