W 2018 roku rozwijamy opiekę zdrowotną i profilaktyczną
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (PZOZ) zaprasza, mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego, do korzystania z kompleksowych usług medycznych, świadczonych w ramach obecnego profilu działalności, zarówno w szpitalu, jak i w podległych poradniach. - Mamy teraz dobrze zorganizowaną opiekę zdrowotną, skierowaną głównie na ochronę zdrowia matki i dziecka - podkreśla starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała. - Pierwsza pomoc lekarska udzielana jest w przychodniach (trzech - w Piotrkowie i sześciu na terenie gmin), stamtąd pacjentki i ich dzieci mogą zostać skierowane do poradni specjalistycznych lub, o ile jest taka konieczność, bezpośrednio do oddziałów szpitalnych. Zadbaliśmy o najlepszą kadrę lekarską i opiekę pielęgniarską. To, co jest najważniejsze - wszystkie świadczenia medyczne, w ramach zakontraktowanych z NFZ usług, są bezpłatne. Procedury ginekologiczno położnicze, neonatologiczne i pediatryczne wspomaga opieka internistyczna, poszerzona o usługi rehabilitacyjne, które PZOZ gwarantuje już na etapie pobytu na oddziale chorób wewnętrznych.
Lekarze potrzebni od zaraz
      Pilnie poszukiwani lekarze ze specjalnością medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych, do pracy w przychodniach POZ. Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (PZOZ), proponuje atrakcyjne warunki dla zainteresowanych specjalistów, którzy mogą zgłaszać się w tej sprawie do działu kadr PZOZ, tel. 44 645 11 23.
      Brak lekarzy jest odczuwalny w całym kraju, coraz częściej słyszy się o czasowym, a nawet całkowitym zawieszaniu działalności oddziałów szpitalnych. - Szpital przy ul. Roosevelta zapewnia obsadę lekarską na każdym oddziale, spełniając wymogi NFZ, jednakże nieustannie prowadzimy rekrutację - przyznaje Eliza Bartkowska dyrektor PZOZ.
Pojawiła się jednak szansa na pozyskanie specjalistów z Ukrainy. Goszcząca w powiecie piotrkowskim delegacja ukraińskiej Polonii z Równego, zrzeszonej w Towarzystwie Kultury Polskiej na Rówieńszczyźnie, jest poważnie zainteresowana możliwością zatrudnienia, w piotrkowskich placówkach służby zdrowia, lekarzy z Ukrainy, ale także znalezienia pracy dla innych obywateli Ukrainy, którzy posiadają Kartę Polaka. - Ze strony samorządu powiatu piotrkowskiego dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Polakom na Ukrainie - deklaruje starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała. - Mamy świadomość, chociażby przez nasze kontakty z Zarządem Towarzystwa - Władysławem Bagińskim i Wacławem Buklarewiczem - jak trudna jest obecnie sytuacja w tym kraju. Przyjazdem na okres próbny, do pracy w zasobach PZOZ, zainteresowany jest Jerzy Serwetnyk, lekarz ze specjalnością w zakresie endokrynologii, który wraz z delegacją z Równego, miał okazję zobaczyć oddziały, funkcjonujące w powiatowym szpitalu. - Jestem pod ogromnym wrażeniem warunków i sprzętu, który mają do dyspozycji tutejsi lekarze - przyznał doktor Serwetnyk. - Będę zabiegał o to, aby możliwie jak najszybciej tu wrócić i przetrzeć szlaki dla moich kolegów z Równego.
Piotrkowianka w powiatowym szpitalu nabrała sił na dalsze leczenie
Trwa intensywna akcja pomocy piotrkowiance Monice Wojnarowskiej, w walce z chorobą nowotworową. Po odmowach przyjęcia w specjalistycznych placówkach onkologicznych, ustabilizowaniem stanu jej zdrowia zajęli się specjaliści oddziału chorób wewnętrznych w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. Kierownik oddziału Mariusz Gębski, w niedzielnym wywiadzie dla Faktów TVN, przyznał, że organizm pacjentki jest bardzo słaby, po odbytych chemioterapiach. Odkąd pacjentka trafiła na oddział wymagała kilkukrotnego przetaczania krwi i płytek co, jak twierdzi rodzina, pozwoliło jej stanąć na nogi. – Jesteśmy wraz z dziećmi bardzo wdzięczni i z całego serca dziękujemy Pani Dyrektor Elizie Bartkowskiej, lekarzom i pielęgniarkom oddziału internistycznego za to, że otoczyli moją żonę tak dobrą opieką – przyznaje mąż pacjentki. – Tu naprawdę pracują osoby oddane swojej pracy, dzięki nim moja żona odzyskała siły na dalsze leczenie. Terapia najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, sprawiła, że pacjentka odzyskała siły i mogła być przewieziona do specjalistycznej placówki w Białymstoku, gdzie miejmy nadzieję wróci do zdrowia. Zbiórkę krwi dla Pani Moniki zorganizowano zarówno w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie, jak i w Gorzkowicach, dzięki staraniom Oskara Kulińskiego – radnego Rady Powiatu Piotrkowskiego.
Dyrektor szpitala wolontariuszem WOŚP
Jak ważny dla prawidłowej diagnostyki i szybkiej pomocy dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym, jest nowoczesny sprzęt nie trzeba przekonywać nikogo. Odkąd w naszym kraju, dla ratowania zdrowia noworodków, gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, korzystają z tego specjalistyczne szpitala, ale także te w mniejszych miastach, jak Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. Na wyposażeniu oddziału noworodków są chociażby inkubatory przekazane przez Fundację WOŚP. Dyrektor Eliza Bartkowska ma nadzieję, że również w tym roku Jurek Owsiak przychyli się do prośby o kolejne urządzenia, dzięki którym lekarze z piotrkowskiego PZOZ, będą mogli diagnozować i opiekować się małymi pacjentami przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Aby zwiększyć szanse piotrkowskiego PZOZ, szefowa szpitala osobiście zgłosiła się do WOŚP, zostając wolontariuszką. W niedzielny finał zbierała do puszki m.in. przy piotrkowskiej Farze i przy Centrum Echo.
Nowe poradnie dla dzieci już czynne
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim wygrał konkurs na realizację świadczeń zdrowotnych dla najmłodszych pacjentów. Od stycznia uruchomiono dwie Poradnie - Alergologiczną i Endokrynologiczną dla dzieci. Rodziców z pociechami zapraszamy, z ważnymi skierowaniami, do Przychodni nr 4 przy ul. Armii Krajowej 11.

W Poradni Endokrynologicznej dla dzieci przyjmuje lek. Ewa Haze
Poniedziałki: 1400 - 1800, środy: 800 - 1200, czwartki: 1400 - 1800

W Poradni Alergologicznej dla dzieci porad udziela lek. Teresa Tobiasz-Bednarska
Poniedziałki: 800 - 1200, środy: 1400 - 1800, czwartki: 800 - 1200

Telefon do obu poradni 44 645 10 97

Ponadto PZOZ kontynuuje realizację świadczeń w Poradni Patologii Noworodka, która mieści się w budynku szpitala przy ul. Roosevelta 3 (obok Izby Przyjęć). Małymi pacjentami opiekuje się lek. Jolanta Trzaskacz
Wtorki: 800 - 1200, środy: 1400 - 1800, piątki: 800 - 1200

Telefon do poradni 44 645 11 52