Szkolna lekcja samobadania biustu

Październik, to miesiąc świadomości raka piersi. Dlatego w mijającym tygodniu w  Liceum Ogólnokształcącym nr I, II i III oraz ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się prelekcje poświęcone samokontroli piersi. W akcji wzięło udział przeszło 1200 uczniów i nauczycieli. To była pierwsza tak szeroko prowadzona akcja profilaktyczna zorganizowana przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. 
Zaproszone na spotkania Piotrkowskie Amazonki „Kamilki” wraz z przedstawicielkami PCMD mówiły o tym, jak ważne jest własnoręczne badanie piersi i jakie korzyści ono przynosi. 

Profilaktyka jest najszybszą metodą na wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych, dlatego warto mieć  umiejętności prawidłowego badania.
- Nie bójmy się badać, bo coś znajdziemy, badajmy się po to, aby upewnić się, że jesteśmy zdrowe - zachęcały Amazonki.

Wśród uczestników spotkania były osoby doświadczone tą chorobą. Za kulisami, po skończonym spotkaniu, wiele pań pytało o to, o co nie miały śmiałości zapytać na forum.
- To jest bardzo ważny i potrzebny projekt, dlatego akcja z pewnością będzie powtarzana i rozpowszechniana tak, aby badanie piersi było naszym nawykiem jak czynności dnia codziennego – zapewnia dyrektor PCMD Eliza Bartkowska. - Wtedy będziemy mieli realny wpływ na nasze życie.
PCMD dziękuje za pomoc w zorganizowaniu akcji szczególnie Amazonkom Kamilkom.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =