SATRO podbiło serca mieszkańców os. Wierzeje

To był profilaktyczny rekord. Ponad 40 osobom na piotrkowskim osiedlu Wierzeje wykonano badanie SATRO. Mimo, że była to niedziela, to do siedziby Rady Osiedla, długo po godz. 14, zgłaszali się kolejni chętni, którym w ramach akcji zbadano także poziom cholesterolu, poziom cukru we krwi, ciśnienie krwi, badanie pomiarów parametrów wentylacji.
Przypomnijmy, że badanie SATRO polega na komputerowej analizie pracy serca. Metoda ta łączy kształt sygnału EKG z procesami zachodzącymi w sercu, z naciskiem na niedokrwienie mięśnia oraz blizny zawałowe. Ocenia się, że dzięki powszechnemu stosowaniu metody SATRO można by zmniejszyć o 30% liczbę nagłych zawałów.
Do sprawdzenia stanu zdrowia zachęcały mieszkańców Dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Eliza Bartkowska i Krystyna Czechowska Pełnomocnik ds. Zarządzania Jakością w PCMD. Proboszcz Parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego ks. Krzysztof Milczarek, świecąc przykładem, poddał się wszystkim badaniom. Większość przebadanych mieszkańców może poszczycić się dobrym zdrowiem, 7 osobom polecono poszerzyć dalszą diagnostykę. PCMD już zapowiada kolejne akcje  profilaktyczne. O terminach i miejscach informować będziemy na bieżąco.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =