1000 noworodek na Roosevelta

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim w ocenie pacjentek to wspaniałe miejsce do rodzenia dzieci.
Jak wynika z informacji od świeżo upieczonych mam oddział położniczy w PCMD to godne polecenia miejsce dla rodziców, oczekujących potomstwa.

Placówka na Roosevelta liczy sobie 90 lat, była pierwszym szpitalem w Piotrkowie Trybunalskim. W roku 1930 oprócz oddziału wewnętrznego posiadała oddział ginekologiczno-położniczy, liczący wtedy 40 łóżek. 
Były to czasy wyżu demograficznego a rodzice chętnie zakładali duże rodziny.
Z biegiem lat liczba narodzin sukcesywnie spadała, co wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego.

Od 1994 roku  na oddziale położniczym sześcioosobowe sale przebudowano na sale dwuosobowe, tak by matki mogły przebywać ze swymi nowo narodzonymi dziećmi przez całą dobę, a nie tylko przy karmieniu. Oddział swoją opieką  nie odbiegał standardami od szpitali większych, nowopowstających. Jednak z biegiem lat różnice między placówkami stawały się bardziej widoczne.
W regionie powstawały kolejne placówki, w których funkcjonowały oddziały położnicze z nowoczesnym sprzętem i świeżo przeszkolonym personelem.
Chęć korzystania z komfortowych udogodnień powodowało iż pacjentki do porodu wybierały również inne szpitale. Taka sytuacja wpływała na zmniejszającą się liczbę rodzących w Szpitalu na Roosevelta 3.

Nakład pracy w odnowienie oddziałów, w tym również porodówki, udogodnienia i podniesienie standardów opieki okołoporodowej, spowodowały iż przyszłe mamy od dłuższego czasu chętnie rodzą w PCMD i polecają placówkę, dziękując za opiekę.

Z przebiegu lat można zaobserwować iż w ostatnich latach 2010- 2018 najmniej porodów, bo  zaledwie 556 przypadło na rok 2015, natomiast najbardziej obfity w tym przedziale był rok 2017, w którym odnotowano aż 1132 porody.

W tym roku do dnia 13 listopada zanotowano 990 porodów i jesteśmy przekonani iż liczba będzie wyższa niż w roku ubiegłym.

W miniony weekend z niecierpliwością wyczekiwano na 1000 narodziny.

Rodzice nie ukrywali iż 100 lecie Niepodległości Polski jest kuszącą datą na narodziny potomka, jako 1000 noworodka w PCMD.  Pomimo pełnego oddziału, w tym uroczystym dniu - 11 listopada na świat przyszło jedno dziecko, był to 999 noworodek urodzony na naszym oddziale.

Dzień później - 12 listopada - gratulacje i laurki na ręce Pani Madlen - mamy tysięcznego noworodka Centrum otrzymał Oliver synek Madlen i Dawida. Przyjechali do nas na zaplanowany poród z okolic Piotrkowa Trybunalskiego. Mama i synek czują się świetnie, poród przebiegł bez komplikacji, oboje rodzice nie ukrywają szczęścia. Oliver jest zdrowym chłopcem, mierzy 53 cm, waży 3,35 kg i jest podobny do taty. Gratulujemy.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =